• Wprowadzenie do kolorów

• Makijaż Kolorowy – technika blendowania /twarz kwadratowa/

Technika blendowania oraz wszystkie szczegóły.

Ten kurs to kompendium podstaw dla każdego, kto chciałby pracować z wizażem zawodowo. Jest zbiór bardzo szczegółowo przedstawionych technik i niuansów (o których nie wie nawet wielu profesjonalistów), stanowiących fundamentalny zestaw umiejętności tworzenia makijaży na najwyższym poziomie.
Kurs skłąda się z dwóch tematów głównych:

  • wprowadzenie do tematu kolorów, oraz ze
  • szczegółowych lekcji makijażu kolorowego z wykorzystaniem techniki blendowania, krok-po-kroku

598,- zł

499,- zł

Poznaj magię kolorów i ich wykorzystanie w makijażu, który odmieni Twoje spojrzenie na sztukę profesjonalnego wizażu.

 

Wiedza o kolorach oraz opanowanie Techniki blendowania, to jedne z najbardziej podstawowych umiejętności wizażysty/stylisty.

Kolory, poza formą (kształtem) stanowią istotę kompozycji. Mają wszechstronne zastosowanie i kardynalny wpływ w kreowaniu makijażu, doborze kolorystyki ubioru, stylizacji fryzury i wszelkich wykorzystanych dodatków.
Dla przykładu Kolory mogą wspaniale podkreślić urodę, zneutralizować niepożądane odcienie na skórze twarzy, a także pomniejszyć lub powiększyć oczy, usta, czy kości policzkowe.

Makijaż kolorowy, lub jego elementy, mają zastosowanie w różnych rodzajach makijaży, jak m.in.: Makijaż wieczorowy, dzienny, ślubny, fotograficzny, czy fashion.

Rozumienie zasad szerokiego spektrum zastosowania kolorów, pozwoli Ci nie tylko na podkreślenie atutów urody klientki. Kolory, stanowią również podstawę tworzenia rozbudowanych, plastycznych, malarskich form malowania twarzy, czy wykorzystywane są w kreowaniu wizerunku. Makijaż kolorowy zawiera w sobie bogactwo fundamentalnych technik, jak: technika wykorzystująca kolory monochromatyczne, analogiczne, czy kontrastowe,a także zastosowanie techniki  “ V”,  w kolorze.

Natomiast biegłość w stosowaniu techniki blendowania, jest atutem na wagę złota w każdym rodzaju makijażu. Stanowi bowiem o jakości wykonanego makijażu. Łączenie cieni, tworzenie gradacji ich nasycenia i jakość odgrywa priorytetową rolę.


KOLORY. POJĘCIA.
W tej części szkolenia poznasz podstawowe pojęcia związane z kolorem. Dowiesz się, czym jest kolor, jakie są podstawowe cechy kolorów i jak ważną rolę odgrywają w makijażu.


POWIĘKSZANIE OKA
Nauczysz się za pomocą jakich technik, możesz powiększyć małe oko i jakie kolory zastosować. Zdobędziesz umiejętności wykorzystania kolorów analogicznych i monochromatycznych, które decydują również o podkreśleniu blasku tęczówki oka.

 

POMNIEJSZANIE OKA KONTRASTEM KOLORYSTYCZNYM

Każda kobieta pragnie mieć pięknie podkreślone oczy. U większości kobiet, oczy stanowią najważniejszy element w makijażu. Czasem jest to nadanie idealnego kształtu migdała, a czasem pomniejszenie dużego okrągłego oka i jego wydłużenie. W tym celu możemy zastosować  kilka skutecznych technik. Na szkoleniu nauczysz się wybierać najważniejsze z nich, by uzyskać zamierzony efekt. 

 

 

Czeka Cię wspaniała przygoda, w której staniesz się znawcą palety barw i zrozumiesz rolę barw w makijażu. Nabyte umiejętności pozwolą Ci na wykorzystanie wiele możliwości kolorystycznych kombinacji, dzięki czemu osiągniesz większą różnorodność pomysłów i satysfakcję w pracy. Świadome wykorzystanie kolorów spowoduje, że staniesz się profesjonalnym zawodowym doradcą. To również moment kiedy stajesz się nie tylko rzemieślnikiem, ale i artystą, a pogłębienie wiedzy sprawia, że  nabierasz większej pewności siebie. Potrafisz klientce nie tylko dobrać odpowiednią kolorystykę, ale tez odpowiedzieć na pytanie dlaczego ta, a nie inna jest najkorzystniejsza.

DLACZEGO WARTO NAUCZYĆ SIĘ MAKIJAŻU KOLOROWEGO

  • poznasz tonę szczegółów i detali nieopisywanych nigdzie indziej
  • poznasz wiedzę o kolorach i ich zastosowaniu, która jest fundamentalna dla każdego wizażysty
  • poznasz podstawową technikę blendowania w szczegółach
  • wyniesiesz cały bagaż nowych technik pozwalających Ci wykonać krok po kroku Makijaż kolorowy
  • nauczysz się dostrzegać niuanse kolorystyczne i ich wpływ na makijaż

Ten kurs jest dla Ciebie

Jeśli zastanawiałaś się:

Jak dobrać kolor do tęczówki oka?

Jak kolorem powiększyć oko?

Jak pomniejszyć oko za pomocą koloru?

Na co wpływa kontrast?

Co to są kolory analogiczne?

Jak podkreślić np. niebieską tęczówkę oka?

Jak zrozumieć czym jest walor?

W jaki sposób najlepiej łączyć kolory w makijażu?

Jak stosować poprawnie technikę blendowania?

Najważniejsze elementy

Poznasz i nauczysz się

 W jaki sposób wykorzystać kolory w makijażu

Kolory mają w sobie magię i dają szerokie spektrum możliwości wykorzystania w różnych rodzajach  makijaży. Każdy wizażysta, chce posiąść wiedzę o kolorach i umieć ją maksymalnie wykorzystać.

Jak dobrać kolor do tęczówki oka

Nieprawidłowe dobranie koloru do tęczówki oka może skutkować tym, że tęczówka straci swój blask, a makijaż wyglądać będzie brudno. Prawidłowe podkreślenie tęczówki przez odpowiednio dobrany kolor, to fundamentalna umiejętność profesjonalisty.

Jak łączyć kolory?

Aby mieć przyjemność z łączenia kolorów, trzeba mieć wiedzę na temat cech kolorów, kontrastów i  wiedzę na temat praktycznego sposobu ich łączenia. Naucz się tych umiejętności, by móc tworzyć wyjątkowe makijaże użytkowe i artystyczne.

Na co zwrócić uwagę, przy łączeniu odcieni ciepłych i zimnych

Aby maksymalnie wykorzystać wiedzę o kolorach, opowiem Ci o roli dominanty w kolorze. Praca  kolorami i swoboda ich łączenia daje ogromna radość i poczucie pewności siebie :)

Jak skutecznie ukryć sińce pod oczami

Sposób maskowania cieni pod oczami nie jest oczywisty. Aby zrobić to skutecznie, zwłaszcza w przypadku cieni szaro-brązowych, dowiedz się, w jak najlepszy sposób wykorzystać korektę kolorystyczną.

✔ Jak idealnie dobrać podkład

Łatwo źle dobrać podkład w nieodpowiednim świetle czy pomijając rodzaj cery. Jednocześnie umiejętne dopasowanie podkładu jest kluczowe w każdym rodzaju makijażu.

Jak wykorzystać wiedzę o kolorach w makijażu twarzy kwadratowej

Prawidłowy dobór kolorów i ich rozmieszczenie w makijażu  twarzy kwadratowej spowoduje optyczne jej wyszczuplenie i wydłużenie. W przypadku złego doboru kompozycji kolorystycznej twarz wizualnie może stać się szersza i krótsza.

Dlaczego technika blendowania jest tak ważna

Technika blendowania to szczególny rodzaj nakładania cieni i sposób ich łączenia, wykorzystywany w większości makijaży. Dobre jej opanowanie wpływa  na jakość wykonanego makijażu oraz tworzenie kolorów pochodnych, które wzbogacają makijaż. 

Jakie narzędzia wykorzystujemy w technice blendowania

Narzędzia w pracy wizażysty i ich jakość, są niezbędne, do wykonania profesjonalnego makijażu. Dowiedz się, za pomocą jakiego rodzaju pędzli wykonasz blindowanie i jakie funkcje spełniają.

Czy technika blendowania dotyczy tylko makijażu oka?

Technika blendowania, jest uniwersalną techniką wykorzystywaną w wielu rodzajach  makijaży profesjonalnym i na różnych jego etapach. Dobór odpowiednich narzędzi i ich wielkość sprawi, że będziesz mogła wykonywać jednakowo precyzyjne, jak i efektowne rozbudowane makijaże.

Czy technika blendowania  może być stosowana na kościach policzkowych?

Oczywiście, jak najbardziej. To jedna z technik dzięki, której można uzyskać stopniowanie nasycenia koloru na kościach policzkowych, co pogłębia efekt trójwymiarowości.

Po czym poznać, wysoką jakość pigmentu

Dziś na rynku niemal każdy produkt do makijażu nazywany jest profesjonalnym. Niestety, tylko nieliczne faktycznie sprawdzają się w profesjonalnym zastosowaniu. Dowiedz się, jak rozpoznać wysoką pigmentację koloru i poznaj komfort pracy z kosmetykiem, gdzie ty przez blendowanie  decydujesz o jego niższym lub wyższym stopniu nasycenia

Jak  malować oczy kolorem przy szerokim kształcie twarzy

W tym kursie poznasz znaczenie detali. Ważne są nie tylko rodzaje narzędzi, jakich używasz, ale również kolorystyka produktów, czy np. kierunek nakładania jego nakładania  i sposób rozcierania.

Jak nałożyć podkład odpowiednio do kształtu twarzy

W tym kursie poznasz znaczenie detali. Ważne są nie tylko rodzaje przyborów, jakich używasz, ale również np. kierunek nakładania produktu.

…i oczywiście:

Jak krok po kroku, idealnie i dokładnie, wykonać Makijaż Kolorowy na twarzy kwadratowej

Szczegółowe lekcje, podzielone na 6 etapów, przedstawiają wszelkie niezbędne detale procesu tworzenia Makijażu Kolorowego /z zastosowaniem techniki blendowania na twarzy o kształcie kwadratowym, od przygotowania cery, po efekt końcowy.

Spis treści

Lista lekcji

Wprowadzenie do tematu kolorów

1.

Pojęcia

Pojęcia niezbędne do omówienia cech i współzależności występujących w kolorach.

2.

Powiększanie oka

Jak wiemy, jednym z najważniejszych zadań makijażu jest wyrównanie proporcji i podkreślenie decydujących partii. Zatem w przypadku oczu niewielkich w stosunku do pozostałego obszaru twarzy, należy je wizualnie powiększyć i ukierunkować, korzystając z przedstawionych w tym kursie zasad.

3.

Pomniejszanie oka kontrastem kolorystycznym

Zbyt duże oko może zachwiewać proporcje twarzy, w związku z czym należy je wizualnie pomniejszyć, spłaszczyć lub zmienić jego kształt.

Makijaż kolorowy krok po kroku na modelce

1.

Wstęp

Za pomocą kolorów możesz podkreślić urodę, dzięki czemu skóra nabierze świeżości, a oko „odzyska” świetlisty blask.

2.

Etap 1: Przygotowanie

Cztery podstawowe kroki przygotowania twarzy do wykonania makijażu

3.

Etap 2: Podkład

Drugim etapem wykonania makijażu jest nałożenie podkładu, w celu wyrównania kolorytu cery i ukrycia niedoskonałości. Ważne jest zarówno dobranie odpowiedniego koloru produktu, jak i sposób jego nałożenia.

4.

Etap 3: Modelowanie różem na mokro. Korekta kolorystyczna.

Modelowanie kształtu twarzy służy wizualnej korekcie postrzeganej formy oblicza. Za pomocą technik modelowania podkreślamy atuty danej twarzy, jednocześnie korygując jej kształt i proporcje. Do tego etapu wykorzystujemy korektory i podkłady w różnych odcieniach.

5.

Etap 4: Puder – utrwalenie podkładu.

Puder jest produktem sypkim lub prasowanym, służącym do dodatkowego utrwalenia oraz zmatowienia nałożonych wcześniej produktów. Stosuje się go za pomocą owalnego, cieniowanego pędzla, flat-top lub gąbeczki.

6.

Etap 5a: Makijaż brwi

Podstawowym kryterium określającym długość brwi są dwie linie prowadzące od krawędzi płatka nosa. Jedna określa początek brwi, przechodząc przez wewnętrzny kącik oka, podczas gdy druga przechodząc przez zewenętrzny kącik oka wskazuje, gdzie brew powinna się kończyć.

Kształt brwi dopasowuje się do formy twarzy

7.

Etap 5b: Makijaż oka – technika blendowania

Makijaż oka wykonujemy głównie w celu nadania oku właściwego wyrazu – w pierwszej kolejności należy nadać mu definicję kształtu i w razie potrzeby wizualnie powiększyć lub pomniejszyć. Stosując kolory w makijażu oka, możemy dodatkowo wydobyć je (jeśli głęboko osadzone), podkreślić tęczówkę oraz zależnie od osobowości klientki nadać spojrzeniu dynamiczności i intensywności.

8.

Etap 5c: Makijaż rzęs

Makijaż rzęs stosuje się w celu wzmocnienia i podkreślenia oka. Wykonuje się go za pomocą tuszu (maskary), nakładanego pędzelkiem lub szczoteczką. Maskary występują w wersjach pogrubiających i wydłużających, oraz w wielu kolorach. Dostępne są również tusze wodoodporne.

9.

Etap 6: Makijaż ust

Makijaż ust może spełniać wiele zadań, np. nadać ustom nowy kształt, skorygować go lub jedynie podkreślić ten naturalny, powiększyć lub pomniejszyć je, podkreślić ich kolor bądź nadać im zupełnie nowy.

10.

Etap 7: Róż – technika na mokro

Powtórzenie nałożenia różu jest etapem wykończeniowym makijażu kolorowego, który służy do wzmocnienia najbardziej wysuniętych partii kości policzkowych, w kierunku centralnej części twarzy, skroni oraz bocznych krawędzi czoła.

11.

Podsumowanie

dlaczego World Makeup Academy

Co zyskujesz:

✔ Dostęp na 365 dni – 24h/dobę

Kurs otrzymujesz na rok. Dostęp z każdego miejsca z Internetem. Wygodna nauka nawet na małych ekranach urządzeń przenośnych.

✔ Każdy etap krok po kroku

Bez pomijania tematów, bez potrzeby domysłów! Wszystko po kolei.

✔ Wyjaśnienia zrozumiałym językiem i na przykładach

Przystępney język i zrozumiały przekaz, to podstawa skutecznej nauki. Do tego wszystko na przykładach.

✔ Wyjątkowe detale

Proste techniki często zawierają szczegóły, o których nikt nie mówi, a decydują o efekcie – tutaj poznasz je wszystkie.

✔ Makijaż nauczany tak, aby go poczuć i tworzyć go naturalnie.

Zależy nam, abyś wyniosła z tego kursu autentyczne umiejętności! Dlatego przekazujemy Ci również pasję do barw i kreatywności :)

✔ Niespotykany poziom szczegółowości

Ten kurs jest dogłębny. Inaczej szkoda byłoby Twojego czasu i pieniędzy.

✔ Uczysz się od najlepszych

Twój kurs prowadzi bezpośrednio Mistrzyni wielu mistrzów – pierwsza mistrzyni zawodu wizażu, nauczycielka laureatów Mistrzostw Świata, Europy i Polski – Anita Folaron.

598,- zł

499,- zł

Poznaj twórczynię zawodu wizażu

Anita Folaron

Szkoła Wizażu i Stylizacji

  • od 1996 roku
  • Akredytacja Kuratorium Oświaty

Anita naucza makijażu od ponad 20 lat, założyła wiodącą Szkołę Wizażu, zorganizowała 14 Mistrzostw Polski, stworzyła programy państwowcyh egzaminów czeladniczych i mistrzowskich, zasiadała w Jury Mistrzostw Świata oraz wyszkoliła wielu artystów sztuki wizażu zdobywających podia w Europie i na Świecie...